- W czwartek, piątek i sobotę będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55 – w tym czasie także będzie możliwość spowiedzi. (szczegółowy plan na plakatach)
- W czwartek o 17.30 zapraszam na różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci.
- Od piątku 1 mają rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą przez cały maj w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.30, a w niedzielę o 15.30. We wszystkie soboty maja będziemy gromadzić się na Nabożeństwa Majowe o godz. 19.00 przy kapliczkach:
- 2 maja przy figurze Jezusa Nazareńskiego przy głównej drodze na granicy Polanki i Myślenic;
- 9 maja przy kaplicy św. Stanisława przy drodze na Myślenice – Zawada;
- 16 maja przy figurze Matki Bożej Królowej Pokoju przed Domem Dziecka Sióstr św. Jana Chrzciciela;
- 23 maja przy figurze św. Józefa naprzeciwko domu państwa Mitana;
- 30 maja przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na drzewie obok państwa Kordas i Dziedzic.
- Od piątku, ze względu na Nabożeństwa Majowe, przez cały maj Msze św. w dni powszednie będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.
- Godziny urzędowania kancelarii parafialnej w maju: poniedziałek, środa, piątek: 7.30 – 8.00, wtorek i czwartek: po zakończeniu Nabożeństwa Majowego.
- W piątek na zakończenie adoracji o 17.45 będzie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy obchodzić sobotę 2 maja. Msze św. w tych dniu: 7.00 i 18.00.
- Odwiedziny chorych będą w sobotę 2 maja od 9.00. Proszę zapisywać chorych na listę w zakrystii.
- W sobotę o 17.00 odprawimy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw odmówimy jedną część Różańca, a potem będzie 15-minutowa Medytacja.
- W niedzielę 3 maja o 7.30 będzie Msza św. o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla Druhen i Druhów OSP w Polance.
- W niedzielę 3 maja pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
- Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych: 8.15 – dla kobiet, 14.00 – dla mężczyzn.
- Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży Beskidy Travel przed pielgrzymką do Włoch (08 – 16.06.2026 r.) będzie we wtorek 12 maja 2026 r., o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Na spotkanie należy przynieść czytelnie wypełnioną kartę – UMOWA ZGŁOSZENIE (kto nie ma – do odebrania w zakrystii) i wpłacić pozostałą kwotę pieniędzy.
- W zeszłą niedzielę na rozbudowę naszego kościoła zebrano 25930 zł. Bóg zapłać.
- Życzę dobrego tygodnia. Niech Matka Najświętsza prowadzi Was do Jezusa.
Kategoria: Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.04.2026 r.
- Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 13.00. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie, życzliwość i ofiarność.
- Dzisiaj rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
- We wtorek 21 kwietnia, o godz. 19.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym. Zapraszam wszystkich chętnych.
- W każdy czwartek od 17.00 w salce domu parafialnego odbywają się spotkania dla dzieci – formacyjno-zabawowe ze św. Carlo Acutisem. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.
- W każdy czwartek od 16.00 do 17.55 w naszym kościele jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi do 17.40.
- W czwartek, 23 kwietnia na zakończenie Adoracji o 17.45 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje, zapisane na kartce i wrzucone do skrzynki, która znajduje się przy filarze pod chórem.
- W najbliższy czwartek 23 kwietnia będzie Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, po Mszy św. rozpocznie się Uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
- Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura podróży Beskidy Travel przed pielgrzymką do Włoch (08 – 16.06.2026 r.) będzie we wtorek 12 maja 2026 r., o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Na spotkanie należy przynieść czytelnie wypełnioną kartę – UMOWA ZGŁOSZENIE (kto nie ma – do odebrania w zakrystii) i wpłacić pozostałą kwotę pieniędzy.
- Życzę wszystkim dobrego tygodnia. Niech Bóg błogosławi, szczerze i darzy pokojem.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.04.2025 r.
- Dzisiaj jest Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
- W najbliższy wtorek 14 kwietnia 2026 r. będziemy obchodzić 1060. rocznicę Chrztu Polski. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.
- W każdy czwartek od 17.00 w salce domu parafialnego odbywają się spotkania dla dzieci – formacyjno-zabawowe ze św. Carlo Acutisem. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.
- W każdy czwartek w naszym kościele jest Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi do 17.40.
- W najbliższy czwartek 16 kwietnia o 17.30 będzie Różaniec o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które mamy w sercu zapalając świece przy świecznikach wotywnych, a o 18.00 w tych intencjach będzie odprawiona Msza święta.
- W najbliższy czwartek 16 kwietnia na Mszę św. o 18.00 zapraszam rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. będzie błogosławieństwo rodzin.
- W najbliższą sobotę 18 kwietnia 2026 r. wyjeżdżamy na pielgrzymkę do: Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, Klasztoru Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach i Sanktuarium Matki Bożej w Trzebini. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych, koszt 120 zł (przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do muzeum, obiad), zapisy w zakrystii lub kancelarii tylko do wtorku.
- Za tydzień w niedzielę 19 kwietnia będzie kolejne spotkanie Scholi Rodzinnej. O 9.30 odbędzie się próba śpiewu w salce, a o 10.30 śpiew podczas Mszy św.
- Za tydzień – 19 kwietnia 2026 r. – trzecia niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 13.00. Cały czas trwają prace wykończeniowe: dokończyliśmy układanie kostki z tyłu domu parafialnego. Kontynuujemy układanie płytek na chórze. Przykleiliśmy folię witrażowe na szyby – jest to rozwiązanie tymczasowe zanim będą zrobione witraże. Zostały dokończone pochwyty i poręcze przy schodach. Zostały dokończone prace związane z zamontowaniem przeciwpożarowych wyłączników prądu w domu parafialnym i kościele. Trwają prace w kotłowni, które mają przystosować instalacje gazowe do aktualnych przepisów PPOŻ. Te wszystkie prace wykończeniowe są mało widoczne dla oczu, a bardzo kosztowne. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie, życzliwość i ofiarność.
- Już dzisiaj zapraszam na kolejne Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek 23 kwietnia. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, po Mszy św. rozpocznie się Uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.04.2025 r.
- Bardzo dziękuję wszystkim za udział w Triduum Paschalnym, Dziękuję za pomoc przy robieniu „Ciemnicy” i „Grobu”, szczególnie p. Katarzynie – zakrystiance i p. Antoniemu. Dziękuję Służbie Liturgicznej. Dziękuję p. Karolowi i p. Piotrowi za przygotowanie asyst liturgicznych. Dziękuję tym, którzy czytali i śpiewali podczas liturgii. Dziękuję p. Grzegorzowi – organiście i Chórowi za oprawę muzyczną. Dziękuję Strażakom – za udział w liturgii i za wartę przy „Grobie”. Dziękuję tym, którzy na procesji nieśli baldachim, krzyż, pochodnie. Dziękuję p. Andrzejowi, p. Antoniemu i p. Janowi za pomoc w przygotowaniu kościoła i obejścia wokół kościoła.
- Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o 7.30, 9.00, 10.30, 16.00.
- Od wtorku wraca zwykły porządek Mszy św. w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek – 7.00; wtorek, czwartek, sobota – 18.00.
- Również od wtorku wraca zwykły porządek godzin kancelarii parafialnej: poniedziałek, środa, piątek: 7.30 – 8.00; wtorek, czwartek: 18.30 – 19.00.
- We wtorek 7 kwietnia o godz. 19.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym. Zapraszam wszystkich chętnych.
- W każdy czwartek od 17.00 w salce domu parafialnego odbywają się spotkania dla dzieci – formacyjno-zabawowe ze św. Carlo Acutisem. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.
- W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi do 17.40. Na zakończenie adoracji o 17.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 18.00 będzie Msza św. za zmarłych poleconych Bogu w wypominkach.
- W najbliższą sobotę o 15.30 będzie kolejne spotkanie Scholi Dziecięcej. Spotkania Scholi będą odbywać się w drugie i czwarte soboty w miesiącu.
- Zmiana tajemnic różańcowych ze względu na święta będzie w niedzielę 12 kwietnia: dla kobiet o 8.15, dla mężczyzn o 14.00.
- W niedzielę – 12 kwietnia wypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Msze św. o 7.30, 10.30, 16.00. Po każdej Mszy odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie codziennie po Mszy św.
- W niedzielę – 12 kwietnia będzie kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Od najbliższego spotkania do VII i VIII klasy dołączają uczniowie klasy VI. Spotkanie odbędzie się po Mszy św. o 10.30 (ok. 11.20).
- Zapraszam na pielgrzymkę autokarową w sobotę 18 kwietnia 2026 r. do: Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, Klasztoru Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach i Sanktuarium Matki Bożej w Trzebini. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych, koszt 120 zł (przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do muzeum, obiad), zapisy w zakrystii lub kancelarii.
- W naszej parafii powstał Zespół Synodalny, który będzie reprezentował naszą parafię podczas II Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Krakowskiej.
- Niech wiara w Zmartwychwstanie Jezusa przynosi wszystkim trwały pokój; niech umacnia nadzieję i rozpala braterską miłość. Zmartwychwstały Chrystus niech wszystkim błogosławi! Życzę wszystkich dobrego tygodnia.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.03.2026 r.
- Dzisiaj Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
- Dzisiaj rozdanie nagród w konkursie plastycznym „TRYPTYK ŚW. FRANCISZKA”. Oddano 5 prac – wystawione są prezbiterium. Bóg zapłać za trud i zaangażowanie.
- Bardzo dziękuję za udział w rekolekcjach parafialnych. Bardzo dziękuję wszystkim za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami Polanki. Szczególnie dziękuję Straży Pożarnej z Polanki, tym którzy przygotowali stacje, nieśli krzyż, pochodnie, nagłośnienie.
- Bardzo dziękuję wszystkich, którzy podzielili się produktami spożywczymi z potrzebującymi i samotnymi. Dziękuję właścicielom wszystkich sklepów w Polance za umożliwienie zbiórki żywności. Dziękuję paniom z Zespołu Charytatywnego, za zrobienie i dostarczenie paczek świątecznych. Zrobiono i dostarczono prawie 30 paczek. W imieniu całej parafii przesłaliśmy życzenia także małżonką, którzy są razem już ponad 50 lat, osobom powyżej 80 roku życia i osobom, którzy mieszkają samotnie.
- W środę po Mszy św. o 18.00 będzie nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.
- Plan Liturgii Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii, a także w folderach z ogłoszeniami.
- Spowiedź w Wielkim Tygodniu: Poniedziałek, Wtorek, Środa: 16.30 – 17.50, Czwartek: 20.00 – 22.00, Piątek: 20.00 – 23.00.
- Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. W czwartek, piątek i sobotę – kancelaria będzie nieczynna. Oczywiście w sprawach pilnych zawsze można podejść indywidualnie.
- W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły. POST ŚCISŁY – tylko 3 posiłki w ciągu dnia (jeden do syta); obowiązuje wszystkich od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych; obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje również w każdy piątek przez cały rok.
- W wielką sobotę o godz. 7.00 będzie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Najpierw odmówimy Różaniec, a potem będzie 15 minutowe Rozmyślanie.
- Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00.
- Procesja Rezurekcyjna będzie w niedzielę rano o godz. 6.00. Śpiewając pieśni wielkanocne trzy razy obejdziemy kościół dziękując Bogu za cud Zmartwychwstania. Po procesji będzie Msza święta. Kolejne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania, o godz. 9.00, 10.30, 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św.: 7.30, 9.00, 10.30, 16.00.
- Zapraszam na pielgrzymkę autokarową w sobotę 18 kwietnia 2026 r. do: Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, Klasztoru Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach i Sanktuarium Matki Bożej w Trzebini. Wyjazd o godz. 6.30 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych, koszt 120 zł (przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do muzeum, obiad), zapisy w zakrystii lub kancelarii.
- Msze św. wieczorne w dni powszednie, są odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.03.2026 r.
- Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcję prowadzi ks. dr Marian Bartnik. Program rekolekcji jest wywieszony na drzwiach w gablocie oraz na stronie internetowej. Proszę wszystkich o modlitwę do Ducha Świętego w intencji wszystkich parafian.
- W poniedziałek od 9.00 będzie możliwość spowiedzi dla chorych i starszych, a o 10.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych. Od godz. 11.00 będą odwiedziny chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Proszę zapisywać tych chorych na listę w zakrystii.
- Spowiedź podczas rekolekcji: w poniedziałek i wtorek od 15.00 do 16.00 oraz od 16.30 do 17.30 – będzie spowiadało trzech księży.
- We wtorek na zakończenie rekolekcji składka na Mszach św. będzie na potrzeby rekolekcji.
- Od soboty 21 marca 2026 r. Msze św. wieczorne w dni powszednie, będą odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00. Również przesunięte zostaną godziny urzędowania kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki na 18.30 – 19.00. I tak pozostanie już przez cały rok. Nie będziemy zmieniać godzin na okres zimowy.
- Dzisiaj ostatni dzień składania prac w konkursie plastycznym „TRYPTYK ŚWIĘTEGO FRANCISZKA”. Ogłoszenie wyników konkursu w Niedzielę Palmową – 29 marca 2026 r. po Mszy św. o 10.30.
- W środę 25 marca będzie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie możliwość rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Deklaracje do zabrania z parapetu przy wyjściu.
- Od najbliższego czwartku spotkania formacyjno-zabawowe ze św. Carlo Acutisem dla dzieci będą o godz. 17.00. Zapraszam wszystkie dzieci bez względu na wiek. Spotkania odbywają się w salce parafialnej – wejście z tyłu domu parafialnego.
- Od najbliższego czwartku Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji jest także możliwość spowiedzi do 17.40. Na zakończenie adoracji, o 17.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
- W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uwielbienie zakończy się indywidualnym błogosławieństwem.
- W najbliższy piątek, 27 marca o godz. 18.40 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Polanki. Początek Drogi Krzyżowej będzie przy kościele. Od kościoła pójdziemy w stronę Myślenic, potem skręcimy w pierwszą drogę w lewo i dojdziemy do skrzyżowania z powiatową drogą w stronę Zawady – długość ok. 900 m.
- Do najbliższego piątku – 27 marca we wszystkich czterech sklepach w Polance, a także w kościele będą wystawione kosze na żywność dla osób potrzebujących i samotnych. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej.
- Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w sobotę, o godz. 18.00 i w niedzielę na każdej Mszy św.
- Zapraszam na pielgrzymkę autokarową w sobotę 18 kwietnia 2026 r. do: Sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, Klasztoru Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach i Sanktuarium Matki Bożej w Trzebini. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła, powrót w godzinach wieczornych, koszt 120 zł (przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do muzeum, obiad), zapisy w zakrystii lub kancelarii.
- W zeszłą niedzielę na rozbudowę naszego kościoła zebrano 24 994 zł. Bóg zapłać.
- Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.03.2026 r.
- Wczoraj w naszej archidiecezji rozpoczął się II Synod Duszpasterski Archidiecezji Krakowskiej.
- Dzisiaj – 15 marca 2026 r. – trzecia niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 13.00. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie, życzliwość i ofiarność.
- Droga Krzyżowa w najbliższym tygodniu będzie tylko w piątek 20 marca o 17.30, w niedziele ze względu na rekolekcje nie będzie Drogi Krzyżowej.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00.
- Na parapecie okiennym przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne. Dobrowolne ofiary za baranki proszę wrzucać do skarbonki z napisem „Caritas”. Ofiary te zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym.
- Od poniedziałku 16 marca do piątku 27 marca (tj. piątek przed Niedzielą Palmową) we wszystkich czterech sklepach w Polance, a także w kościele będą wystawione kosze na żywność dla osób potrzebujących i samotnych. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej.
- We wtorek 17 marca, o godz. 18.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym. Zapraszam wszystkich chętnych.
- W najbliższy czwartek 19 marca – uroczystość św. Józefa. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od 15.00 (podczas adoracji możliwość spowiedzi do 16.40). O 16.30 będzie Różaniec o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które mamy w sercu zapalając świece przy świecznikach wotywnych. Msza św. w tych intencjach będzie w niedzielę 22 marca o godz. 10.30.
- W najbliższą sobotę 21 marca 2026 r. o godz. 7.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Wadowic, powrót w godzinach popołudniowych.
- Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „TRYPTYK ŚWIĘTEGO FRANCISZKA”. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Prace konkursowe należy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 22 marca 2026 r. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.parafiapolanka.pl.
- Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się od Mszy św. wieczornej w sobotę 21 marca i będą trwać do wtorku 24 marca br. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marian Bartnik. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w rekolekcjach. Za udział w rekolekcjach (biorąc udział w kilku naukach) można uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w końcowym błogosławieństwie. Warunki to: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia święta oraz modlitwa w intencjach, które nam poleca Ojciec Święty. Odpust można ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu.
- Od soboty 21 marca 2026 r. Msze św. wieczorne w dni powszednie, będą odprawiane w naszym kościele o godz. 18.00. Również przesunięte zostaną godziny urzędowania kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki na 18.30 – 19.00. I tak pozostanie już przez cały rok. Nie będziemy zmieniać godzin na okres zimowy.
- Kolejne Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie w czwartek 26 marca. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, po Mszy św. rozpocznie się Uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.03.2026 r.
- Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście odprawiane są w piątki o 17.30, oraz w niedziele o 11.20.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00.
- W czwartek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 (podczas adoracji możliwość spowiedzi do 16.40).
- W czwartek o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.00 Msza św. będą w intencji zmarłych poleconych Bogu w wypominkach rocznych.
- W każdy czwartek na godz. 16.00 zapraszam wszystkie dzieci na spotkania formacyjno-zabawowe ze św. Carlo Acutisem do salki parafialnej – wejście z tyłu domu parafialnego.
- Wszystkie dzieci (dziewczęta i chłopcy) zapraszam na spotkania Scholi Dziecięcej w każdą sobotę o godz. 15.30. Spotkania odbywają się w salce – wejście z tyłu domu parafialnego. Scholę prowadzi s. Anna Kuczyńska – katechetka.
- Na parapecie okiennym przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne. Dobrowolne ofiary za baranki proszę wrzucać do skarbonki z napisem „Caritas”. Ofiary te zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym.
- Za tydzień w niedzielę 15 marca kolejne spotkanie Scholi Rodzinnej. O 9.30 próba śpiewu w salce, a o 10.30 śpiew podczas Mszy św.
- Za tydzień – 15 marca 2026 r. – trzecia niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 13.00. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie, życzliwość i ofiarność. Cały czas trwają prace wykończeniowe: w ostatnim miesiącu kontynuowaliśmy pracę z oświetleniem awaryjnym (jeszcze nie skończone), rozpoczęliśmy układanie płytek w przedsionkach, schodach i na chórze, zaczęliśmy instalować pochwyty i poręcze przy schodach i podjeździe dla wózków, rozpoczęliśmy przygotowania folii witrażowych na szyby – jest tanie rozwiązanie tymczasowe zanim będą zrobione witraże, rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do zmiany dużego metalowego okna w kościele, które zaczyna się rozsypywać. Ze względu bezpieczeństwa z jednego okienka już został zdjęty witraż. Reszta jest cały czas monitorowana.
- Od poniedziałku 16 marca do piątku 27 marca (tj. piątek przed Niedzielą Palmową) we wszystkich trzech sklepach w Polance, a także w kościele będą wystawione kosze na żywność dla osób potrzebujących i samotnych. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej.
- Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Wadowic w sobotę 21 marca 2026 r.: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Papieska Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium św. Józefa Ojców Karmelitów Bosych, Kościół św. Piotra Apostoła. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła, powrót w godzinach popołudniowych, koszt 100 zł (przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do muzeum, obiad), zapisy w zakrystii lub kancelarii.
- Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „TRYPTYK ŚWIĘTEGO FRANCISZKA”. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Prace konkursowe należy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 22 marca 2026 r. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.parafiapolanka.pl i w gablocie.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.03.2026 r.
- Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście odprawiane są w piątki o 17.30, oraz w niedziele o 11.20.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00.
- Za odprawienie nabożeństw Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny. Pozostałe warunki uzyskania odpustu: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu; stan łaski uświęcającej; przyjęcie Komunii świętej; modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
- W wtorek 3 marca, o godz. 18.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego w domu parafialnym. Zapraszam wszystkich chętnych.
- W środę, 4 marca po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.
- W czwartek, piątek i sobotę będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.55. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi – w czwartek i piątek od 15.00 do 16.40, w sobotę od 15.00 do 15.50. W pozostałe dni powszednie spowiedź jest zawsze 30 minut przed każdą Mszą św.
- W czwartek 5 marca o 16.30 rodzice Róż Różańcowych modlących się za swoje dzieci poprowadzą różaniec. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę.
- W każdy czwartek na godz. 16.00 zapraszam wszystkie dzieci na spotkania formacyjno-zabawowe ze św. Carlo Acutisem do salki parafialnej – wejście z tyłu domu parafialnego.
- W piątek na zakończenie adoracji o 16.45 będzie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- W sobotę, 7 marca od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Proszę zapisywać chorych na listę w zakrystii.
- W sobotę o 16.00 będzie nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Najpierw odmówimy jedną część różańca, a potem będzie 15 minutowe rozmyślanie.
- Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Wadowic w sobotę 21 marca 2026 r.: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Papieska Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium św. Józefa Ojców Karmelitów Bosych, Kościół św. Piotra Apostoła. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła, powrót w godzinach popołudniowych, koszt 100 zł (przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do muzeum, obiad), zapisy w zakrystii lub kancelarii.
- Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „TRYPTYK ŚWIĘTEGO FRANCISZKA”. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Prace konkursowe należy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 22 marca 2026 r. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.parafiapolanka.pl i w gablocie.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary.
- Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.