
Miesiąc: czerwiec 2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.06.2026 r.
- W naszej parafii dzisiaj – w niedzielę 21 czerwca i w środę 24 czerwca będą uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Chrzciciela. Nawiedzając naszą świątynie można uzyskać odpust zupełny. Warunki: stan łaski uświęcającej; przyjęcie Komunii Świętej; brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego; modlitwa w intencjach Ojca św.; nawiedzenie naszej świątyni i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Sumy odpustowe:
– w niedzielę 21 czerwca, o godz. 10.30. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przygotowany wokół kościoła,
– w środę 24 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystą Mszę św. z udziałem księży z dekanatu odprawi ks. kan. Piotr Wiktor. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. - Dzisiaj – 21 czerwca wypada trzecia Niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 14.00. Również składki z niedzieli 21 czerwca i środy 24 czerwca będą przeznaczone na rozbudowę. W lipcu i sierpniu w trzecie niedziele miesiąca będzie tylko składka inwestycyjna zbierana podczas Mszy św..
- Dzisiaj – w niedzielę 21 czerwca, o godz. 15.30 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje napisane na kartkach, które można wrzucać do skrzynki przy filarze pod chórem.
- W czwartek 25 czerwca będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi do 17.40.
- W czwartek 25 czerwca – kolejne Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie – Msza św. o godzinie 18.00, po Mszy będzie Uwielbienie, które zakończy się indywidualnych błogosławieństwem eucharystycznym.
- W piątek o godz. 9.00 będzie Msza św. w intencji Dzieci, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej w Polance na zakończenie roku szkolnego.
- Spotkanie Scholi Rodzinnej będzie w niedzielę 28 czerwca. O 9.30 odbędzie się próba śpiewu w salce, a o 10.30 śpiew podczas Mszy św.
- W sobotę 18 lipca nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Słowację. W programie nawiedzenie Sanktuarium na Mariańskiej Górze w Lewoczy („Słowacka Częstochowa”), zwiedzanie starego miasta w Lewoczy, obiad w Nestville Park (fabryka m. in. czekolady) oraz Sanktuarium w Litmanowej (miejsce objawień Matki Bożej). Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
- Nasza parafia wraz z biurem podróży Beskidy Travel organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – od 20 do 28 września 2026 r. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii.
- Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt.: Mały Książę. Spektakl przygotowany przez uczniów odbędzie się w niedzielę – 21 czerwca 2026 roku o godzinie 15. 00 w OSP Polanka.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.06.2026 r.
- Od poniedziałku 15 czerwca w dni powszednie wraca stały porządek Mszy św.: poniedziałek, środa, piątek – 7.00; wtorek, czwartek, sobota – 18.00.
- W najbliższy czwartek 18 czerwca będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi do 17.40.
- Przez cały czerwiec odprawiamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele o 15.30; w tygodniu po Mszy św.
- W czwartek 18 czerwca o godz. 17.30 będzie Różaniec, a o 18.00 Msza św. o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które polecamy Najświętszemu Sercu Jezusa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca NMP i Przeczystego Serca Św. Józefa zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
- Zapraszam wszystkich na uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Będą dwie uroczyste Msze św.:
w niedzielę 21 czerwca, o godz. 10.30. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przygotowany wokół kościoła.
w środę 24 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystą Mszę św. z udziałem księży z dekanatu odprawi ks. kan. Piotr Wiktor. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. - W niedzielę 21 czerwca, o godz. 15.30 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje napisane na kartkach, które można wrzucać do skrzynki przy filarze pod chórem.
- Za tydzień wypada trzecia Niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 14.00. Również składki z niedzieli 21 czerwca i środy 24 czerwca będą przeznaczone na rozbudowę. W lipcu i sierpniu w trzecie niedziele miesiąca będzie tylko składka inwestycyjna.
- Już dzisiaj zapraszam na kolejne Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek 25 czerwca: Msza św. o godzinie 18.00, po Mszy będzie Uwielbienie, które zakończy się indywidualnych błogosławieństwem eucharystycznym.
- Spotkanie Scholi Rodzinnej będzie w niedzielę 28 czerwca. O 9.30 odbędzie się próba śpiewu w salce, a o 10.30 śpiew podczas Mszy św.
- W sobotę 18 lipca nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Słowację. W programie nawiedzenie Sanktuarium na Mariańskiej Górze w Lewoczy („Słowacka Częstochowa”), zwiedzanie starego miasta w Lewoczy, obiad w Nestville Park (fabryka m. in. czekolady) oraz Sanktuarium w Litmanowej (miejsce objawień Matki Bożej). Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
- Nasza parafia wraz z biurem podróży Beskidy Travel organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – od 20 do 28 września 2026 r. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.06.2026 r.
- Dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla kobiet o 8.15, dla mężczyzn o 14.00.
- Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci. Po Mszy św. będzie instalacja i poświęcenie figury św. Antoniego oraz uroczyste błogosławieństwo dzieci.
- Bardzo dziękuję za przygotowanie Procesji Eucharystycznej w Boże Ciało. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze: Rodzicom dzieci klas III, Róży św. Augustyna, Kręgowi Biblijnemu, Zespołowi Synodalnemu. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły, mężczyznom, którzy nieśli baldachim, Służbie Liturgicznej, tym, którzy nieśli krzyż, tubę, flagi. Strażakom za asystę z pocztem sztandarowym, Strażakom za zabezpieczenie drogi. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji. Dziękuję panu Grzegorzowi – organiście, pani Katarzynie – zakrystiance. Dziękuję wszystkim, za liczną obecność i świadectwo wiary.
- Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja będzie o 15.30. Od poniedziałku do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do NSPJ.
- Msze św. w tym tygodniu ze względu na Oktawę Bożego Ciała będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.
- W najbliższy czwartek nie będzie cotygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu od 16.00.
- W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych.
- W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
- Dzisiaj w nocy z naszej parafii wyrusza pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Włoch. Autobus podstawiony zostanie przed kościołem o 3.15.
- W najbliższym tygodniu będzie mnie zastępował ks. kan. Józef Orawczak.
- Nasza parafia wraz z biurem podróży Beskidy Travel organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – od 20 do 28 września 2026 r. Szczegóły na plakatach.
- Zapraszam wszystkich na uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Będą dwie uroczyste Msze św.:
– w niedzielę 21 czerwca, o godz. 10.30. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przygotowany wokół kościoła.
– w środę 24 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystą Mszę św. z udziałem księży z dekanatu odprawi ks. kan. Piotr Wiktor. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. - W niedzielę 21 czerwca, o godz. 15.30 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje napisane na kartkach, które można wrzucać do skrzynki przy filarze pod chórem.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.





