- Od poniedziałku 15 czerwca w dni powszednie wraca stały porządek Mszy św.: poniedziałek, środa, piątek – 7.00; wtorek, czwartek, sobota – 18.00.
- W najbliższy czwartek 18 czerwca będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi do 17.40.
- Przez cały czerwiec odprawiamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele o 15.30; w tygodniu po Mszy św.
- W czwartek 18 czerwca o godz. 17.30 będzie Różaniec, a o 18.00 Msza św. o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które polecamy Najświętszemu Sercu Jezusa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca NMP i Przeczystego Serca Św. Józefa zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
- Zapraszam wszystkich na uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Będą dwie uroczyste Msze św.:
w niedzielę 21 czerwca, o godz. 10.30. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przygotowany wokół kościoła.
w środę 24 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystą Mszę św. z udziałem księży z dekanatu odprawi ks. kan. Piotr Wiktor. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. - W niedzielę 21 czerwca, o godz. 15.30 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje napisane na kartkach, które można wrzucać do skrzynki przy filarze pod chórem.
- Za tydzień wypada trzecia Niedziela miesiąca. Przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając do puszek ofiary na rozbudowę naszego kościoła. Zbiórka rozpocznie się od godz. 14.00. Również składki z niedzieli 21 czerwca i środy 24 czerwca będą przeznaczone na rozbudowę. W lipcu i sierpniu w trzecie niedziele miesiąca będzie tylko składka inwestycyjna.
- Już dzisiaj zapraszam na kolejne Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w czwartek 25 czerwca: Msza św. o godzinie 18.00, po Mszy będzie Uwielbienie, które zakończy się indywidualnych błogosławieństwem eucharystycznym.
- Spotkanie Scholi Rodzinnej będzie w niedzielę 28 czerwca. O 9.30 odbędzie się próba śpiewu w salce, a o 10.30 śpiew podczas Mszy św.
- W sobotę 18 lipca nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Słowację. W programie nawiedzenie Sanktuarium na Mariańskiej Górze w Lewoczy („Słowacka Częstochowa”), zwiedzanie starego miasta w Lewoczy, obiad w Nestville Park (fabryka m. in. czekolady) oraz Sanktuarium w Litmanowej (miejsce objawień Matki Bożej). Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
- Nasza parafia wraz z biurem podróży Beskidy Travel organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – od 20 do 28 września 2026 r. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.