OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.06.2026 r.

  • Dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla kobiet o 8.15, dla mężczyzn o 14.00.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci. Po Mszy św. będzie instalacja i poświęcenie figury św. Antoniego oraz uroczyste błogosławieństwo dzieci.
  • Bardzo dziękuję za przygotowanie Procesji Eucharystycznej w Boże Ciało. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze: Rodzicom dzieci klas III, Róży św. Augustyna, Kręgowi Biblijnemu, Zespołowi Synodalnemu. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły, mężczyznom, którzy nieśli baldachim, Służbie Liturgicznej, tym, którzy nieśli krzyż, tubę, flagi. Strażakom za asystę z pocztem sztandarowym, Strażakom za zabezpieczenie drogi. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji. Dziękuję panu Grzegorzowi – organiście, pani Katarzynie – zakrystiance. Dziękuję wszystkim, za liczną obecność i świadectwo wiary.
  • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja będzie o 15.30. Od poniedziałku do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do NSPJ.
  • Msze św. w tym tygodniu ze względu na Oktawę Bożego Ciała będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.
  • W najbliższy czwartek nie będzie cotygodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu od 16.00.
  • W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych.
  • W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • Dzisiaj w nocy z naszej parafii wyrusza pielgrzymka samolotowo-autokarowa do Włoch. Autobus podstawiony zostanie przed kościołem o 3.15.
  • W najbliższym tygodniu będzie mnie zastępował ks. kan. Józef Orawczak.
  • Nasza parafia wraz z biurem podróży Beskidy Travel organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – od 20 do 28 września 2026 r. Szczegóły na plakatach.
  • Zapraszam wszystkich na uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Będą dwie uroczyste Msze św.:
    w niedzielę 21 czerwca, o godz. 10.30. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przygotowany wokół kościoła.
    w środę 24 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystą Mszę św. z udziałem księży z dekanatu odprawi ks. kan. Piotr Wiktor. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  • W niedzielę 21 czerwca, o godz. 15.30 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje napisane na kartkach, które można wrzucać do skrzynki przy filarze pod chórem.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.