- Dzisiaj – w niedzielę 24 maja przedstawiciele Rady Parafialnej przejdą po domach zbierając ofiary do puszek. Zbiórka rozpocznie się od godz. 13.00. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie i ofiarność. W ostatnim miesiącu wymieniliśmy duże okno w głównej nawie kościoła na cztery mniejsze, zainstalowaliśmy elektryczne otwieranie dwóch okien oraz wymieniliśmy stary żyrandol na dwa nowe. W czerwcu będziemy kontynuować układanie płytek na chórze.
- Nabożeństwa Majowe: dzisiaj o 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30; w sobotę – 30 maja, o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na drzewie obok państwa Kordas i Dziedzic.
- Jutro – w poniedziałek 25 maja – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o 7.00, 18.00 i 19.30. Choć jest to zwykły dzień pracy, tradycja nas zachęca, abyśmy w tym dniu uczestniczyli we Mszy św.
- We wtorek 26 maja podczas Nabożeństwa Majowego będzie modlić się za wszystkie Mamy z okazji Dnia Matki.
- Krąg Biblijny będzie we wtorek 26 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Będziemy czytać i rozważać Ewangelię według św. Jana. Zapraszam wszystkich chętnych.
- W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi do 17.40. Na zakończenie adoracji o 17.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
- W czwartek 28 maja zapraszam na Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Nabożeństwo Majowe i Uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
- W piątek 29 maja o godz. 19.00 przed kościołem będzie próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci.
- W czwartek 4 czerwca będzie Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w kościele będą o 7.30, 9.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną od kościoła w stronę Krzyszkowic, skręcając w prawo w ostatnią przecznicę – zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:
– I ołtarz (przy ogrodzeniu obok wjazdu do p. Węgrzyn) – Rodzice dzieci klas III;
– II ołtarz (przy ogrodzeniu obok domu p. Szlachetków) – Róża św. Augustyna;
– III ołtarz (przy ogrodzeniu obok domu p. Obajtek) – Krąg Biblijny;
– IV ołtarz i zakończenie procesji (przy domu p. Skorut) – Zespół Synodalny. - Za tydzień w niedzielę 31 maja będzie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji w tym dniu kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
- Nasza parafia wraz z biurem podróży Beskidy Travel organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny – od 20 do 28 września 2026 r. Szczegóły na plakatach.
- Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za Wasze modlitwy, za świadectwo wiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.
Dyrektor, Nauczyciele oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Polance serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Polanki i okolic na piknik rodzinny. Piknik odbędzie się w dniu 31 maja 2026 roku od godziny 14.00 przy Szkole w Polance. Dochód z pikniku będzie przeznaczony na cele szkoły.