OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.06.2024 r.

• W naszej parafii dzisiaj i jutro uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Chrzciciela.
  • Nawiedzając naszą świątynie można uzyskać odpust zupełny. Warunki: stan łaski uświęcającej; przyjęcie Komunii Świętej; brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego; modlitwa w intencjach Ojca św.; nawiedzenie naszej świątyni i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  • W poniedziałek 24 czerwca, o godz. 18.00 w kościele będzie uroczysta Msza św. ku czci św. Jana Chrzciciela, którą odprawi ks. Marek Hołuj. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie fundamentów i wmurowanie kamyków z Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant‘Angelo i Sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela w En Kerem w filary podtrzymujące nowy chór i wieżę kościelną.
  • Wszystkie składki zebrane dzisiaj i jutro w całości przeznaczone będą na rozbudowę naszego kościoła.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą: w Niedzielę o 15.30, w poniedziałek o 17.30, w pozostałe dni tygodnia po Mszach św., w piątek na zakończenie adoracji o 17.45.
  • Krąg Biblijny będzie w poniedziałki 1 i 15 lipca, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Będziemy czytać i rozważać Ewangelię według św. Marka.
  • W piątek od 16.00 do 17.55 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi do 17.40.
  • W sobotę, 29 czerwca – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00.
  • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów: Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie, bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd w sobotę 29 czerwca 2024 r., o godz. 5.00 sprzed kościoła; powrót w późnych godzinach wieczornych, koszt – 70 zł, zapisy: w zakrystii lub kancelarii.
  • Od 8 do 27 lipca 2024 r. w naszym kościele będzie zmieniony porządek Mszy św. w dni powszednie. Przez te trzy tygodnie w dni powszednie Msze św. będą w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 7.00; we wtorki, czwartki i soboty, o godz. 18.00. W niedzielę bez zmian. Zmiana dotyczy tylko tych trzech tygodni. W tym czasie będę zastępował księdza w Zawadzie, a potem w sierpniu on będzie mnie zastępował.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na rozbudowę naszego kościoła 7489 zł.