OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.06.2024 r.

 • Dzisiaj jest trzecia Niedziela miesiąca składka w całości przeznaczona będzie na rozbudowę naszego kościoła. Również składki z uroczystości odpustowych zostaną przeznaczone na rozbudowę naszego kościoła.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą: w Niedzielę o 15.30, w tygodniu po Mszy św., w piątki na zakończenie adoracji o 17.45.
 • Rozpoczęli Nowennę przed Uroczystością odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela.
 • Krąg Biblijny będzie w poniedziałek 17 czerwca, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Czytamy i rozważamy Księgę Wyjścia.
 • W środę o godz. 17.30 będzie Różaniec, a o 18.00 Msza św. o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które polecamy Najświętszemu Sercu Jezusa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca NMP i Przeczystego Serca Św. Józefa zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
 • W piątek o godz. 9.00 będzie Msza św. w intencji Dzieci, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej w Polance na zakończenie roku szkolnego.
 • W piątek od 16.00 do 17.55 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi do 17.40.
 • W piątek będzie kolejne Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, po Mszy św. rozpocznie się Uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
 • Zapraszam na uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela. Będą dwie uroczyste Msze św.:
  • w niedzielę 23 czerwca, o godz. 10.30 w Strażnicy w Polance. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przed strażnicą – podobnie, jak w poprzednich latach.
  • w poniedziałek 24 czerwca, o godz. 18.00 w kościele. Uroczystą Mszę św. z udziałem księży z dekanatu odprawi ks. Marek Hołuj. Po Mszy św. nastąpi wmurowanie kamyczków z Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant‘Angelo w cztery filary podtrzymujące nowy chór i wieżę kościelną.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów: Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie, bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd w sobotę 29 czerwca 2024 r., o godz. 5.00 sprzed kościoła; powrót w późnych godzinach wieczornych, koszt – 70 zł, zapisy: w zakrystii lub kancelarii.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.