OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.06.2024 r.

 • Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu dla Mateusza Chrobaka z Sułkowic. Bóg zapłać za pomoc.
 • Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu Prymicji ks. Marka Hołuja. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji prymicyjnej. Dziękuję Orkiestrze z Zasani, Scholi, delegacjom, młodzieży za niesienie wieńca, strażakom za zabezpieczenie drogi. Dziękuję wszystkim, za obecność i modlitwę. Dziękuję ks. Markowi za dar ołtarza – 3 dalmatyki (strój liturgiczny dla diakona).
 • Bardzo dziękuję za przygotowanie Procesji Eucharystycznej w Boże Ciało. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze: Różom Kobiet, Mieszkańcom ul. Sienkiewicza, Róży Mężczyzn, Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły, mężczyznom, którzy nieśli baldachim, Służbie Liturgicznej, tym, którzy nieśli krzyż i tubę, Szkole Podstawowej za i Strażakom za asystę z pocztami sztandarowymi, Strażakom za zabezpieczenie drogi. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali trasę procesji. Dziękuję wszystkim, za liczną obecność i świadectwo wiary.
 • Bardzo dziękuję wszystkim mężczyznom za pomoc w rozbiórce daszków z przodu kościoła, jaskółki nad organami i kostki przed kościołem. Dziękuję tym, którzy przygotowali poczęstunek dla pracujących.
 • Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych – dla mężczyzn o 14.00 dla kobiet o 14.45.
 • Krąg Biblijny będzie w poniedziałek 3 czerwca, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Czytamy i rozważamy Księgę Wyjścia.
 • W środę 5 czerwca, po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa.
 • Codziennie, do czwartku włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Nabożeństwo Eucharystyczne ze śpiewem Litanii do NSPJ. Dzisiaj Nabożeństwo o godz. 15.30, w piątek na zakończenie adoracji o 17.45.
 • W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych oraz błogosławienie małych dzieci.
 • W piątek będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00 i 18.00. W piątek od 16.00 do 17.55 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi do 17.40. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Już dzisiaj zapraszam na uroczystości odpustowe w naszej parafii. Będą dwie uroczyste Msze św.: w niedzielę 23 czerwca, o godz. 10.30 w Strażnicy w Polance. Po tej Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na wspólne spotkanie i poczęstunek przed strażnicą – podobnie, jak w poprzednich latach. Druga uroczysta Msza św., którą odprawi w kościele nasz Neoprezbiter ks. Marek Hołuj z udziałem księży z dekanatu będzie w poniedziałek 24 czerwca, o godz. 18.00.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.