OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024 r.

• Dzisiaj w naszym kościele parafialnym o godz. 10.30 Msze św. Prymicyjną odprawi ks. Marek Hołuj. Bardzo proszę o modlitwę w intencji księdza Marka. Księdzu Prymicjantowi życzymy wszelkich łask Bożych na kapłańskiej drodze.
  • Nabożeństwa Majowe: dzisiaj i w czwartek o 15.30; w pozostałe dni do piątku włącznie po Mszy św. o 18.00.
  • Od soboty, 1 czerwca będziemy odprawiać Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w najbliższą sobotę o 17.45, w przyszłą niedziele o 15.30.
  • Krąg Biblijny będzie w poniedziałek 27 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Będziemy czytać i rozważać Księgę Wyjścia.
  • W czwartek 30 maja będzie Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w kościele będą o 7.30 i 16.00. O godz. 9.00 Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy na Cmentarzu. Po Mszy wyruszymy z procesją eucharystyczną w stronę Szkoły Podstawowej w Polance, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:
    • I ołtarz (przy domu p. Hudaszek – Sienkiewicza 36C) – Róże Kobiet;
    • II ołtarz (przy domu p. Gorączko – Sienkiewicza 30A) – Sąsiedzi z Sienkiewicza;
    • III ołtarz (przy domu p. Cachel – Polanka 2) – Róża Mężczyzn;
    • IV ołtarz i zakończenie procesji (pomiędzy Szkołą a Orlikiem) – rodzice dzieci klas III.
  • W oktawie Bożego Ciała zamiast procesji eucharystycznej wokół kościoła codziennie po Mszy św. o 18.00 będzie Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Majowym lub Czerwcowym.
  • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. W tym czasie także możliwość spowiedzi do 17.40.
  • W piątek na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o pokój w naszych sercach i na całym świecie.
  • W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – o 17.00 Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw jedna część Różańca, a potem 15-minutowa Medytacja.
  • Za tydzień pierwsza niedziela zmiana tajemnic różańcowych – dla mężczyzn o 14.00 dla kobiet o 14.45.
  • Rocznicę Pierwszej Komunii św. dzieci klas IV będą obchodzić w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź dla dzieci klas IV w piątek od 16.00.
  • Od poniedziałku 27 maja do środy 29 maja (od 8.00 do 17.00) rozpoczniemy rozbiórkę daszków z przodu kościoła, jaskółki nad organami i kostki przed kościołem. Bardzo proszę wszystkich chętnych o pomoc w tych przygotowaniach do rozbudowy naszego kościoła. Proszę zgłaszać się w zakrystii, abyśmy mogli zaplanować te prace.
  • Od poniedziałku 27 czerwca do odwołania główne drzwi do kościoła, ze względu na prace budowlane będą zamknięte. Będziemy wchodzić przez boczne drzwi i przez dom parafialny i zakrystię.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za Wasze modlitwy, a przede wszystkim za świadectwo wiary.
  • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.