OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.05.2024 r.

 • Dzisiaj jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 • Dzisiaj jest trzecia Niedziela miesiąca – składka w całości przeznaczona jest na rozbudowę naszego kościoła, którą planujemy rozpocząć początkiem czerwca. Dlatego od poniedziałku 27 maja do środy 29 maja rozpoczniemy rozbiórkę daszków z przodu kościoła, jaskółki nad organami i kostki przed kościołem. Bardzo proszę wszystkich chętnych o pomoc w tych przygotowaniach. Proszę zgłaszać się w zakrystii, abyśmy mogli zaplanować te prace.
 • Dzisiaj w naszej Parafii dzieci klas III przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby wzrastały w atmosferze miłości do Boga i ludzi. Najbliższe dni, to Biały Tydzień, który jest przedłużeniem radości i modlitwą w intencji dzieci oraz ich rodzin. Zapraszam codziennie na godz. 18.00.
 • Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowaniu dzieci i kościoła, a także za dar ołtarza – sześć lichtarzy na świece ołtarzowe. Bardzo dziękuję Siostrze Annie – katechetce za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej i przygotowanie całej dzisiejszej uroczystości.
 • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Najświętszej Maryi Matki Kościoła. Msze św. o 7.00, 18.00 i 19.30. Choć u nas jest to zwykły dzień pracy, tradycja nas zachęca, abyśmy w tym dniu uczestniczyli we Mszy św.
 • Nabożeństwa Majowe: dzisiaj o 15.30; w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej; w sobotę o godz. 19.00 przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa obok domu p. Szlachetków – Polanka 4
 • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. W tym czasie także możliwość spowiedzi do 17.40.
 • W piątek 24 maja na zakończenie adoracji będzie Nabożeństwo ku czci św. Jan Chrzciciela. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje, które można zapisać na kartce i wrzucić do skrzynki przy filarze pod chórem.
 • W piątek o godz. 19.00 przed kościołem będzie próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała. Zapraszam wszystkie dzieci.
 • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kapliczki naszej parafii”. Pracę można oddawać do piątku, 24 maja 2024 r.
 • W najbliższą sobotę 25 maja 2024 o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Marka Hołuja. Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w święceniach zapraszam, by zorganizowali wyjazd prywatnymi samochodami. .
 • W niedzielę 26 maja, o godz. 9.30 w domu prymicjanta będzie błogosławieństwo rodziców. O godz. 9.45 wyruszy procesja prymicyjna do kościoła. O 10.15 w kościele będzie przywitanie Prymicjanta. Msza św. Prymicyjna rozpocznie się o godz. 10.30. Bardzo proszę o modlitwę w intencji diakona Marka.
 • Rocznicę Pierwszej Komunii św. dzieci klas IV będą obchodzić w niedzielę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 10.30.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Stoczku Klasztornym, Głotowie, Świętej Lipce, Skarżysku-Kamiennej oraz na Grunwald – Pole Bitwy – 12, 13 i 14.08.2024 (poniedziałek, wtorek, środa). Zapisy w kancelarii do 20 maja.
 • Krąg Biblijny będzie w poniedziałek 27 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Będziemy czytać i rozważać Księgę Wyjścia.
 • W czwartek 30 maja będzie Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu w kościele będą o 7.30 i 16.00. O godz. 9.00 Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy na Cmentarzu. Po Mszy wyruszymy z procesją eucharystyczną w stronę Szkoły Podstawowej w Polance, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:
  • I ołtarz (przy domu p. Hudaszek – Sienkiewicza 36C) – Róże Kobiet;
  • II ołtarz (przy domu p. Gorączko – Sienkiewicza 30A) – Sąsiedzi z Sienkiewicza;
  • III ołtarz (przy domu p. Cachel – Polanka 2) – Róża Mężczyzn;
  • IV ołtarz i zakończenie procesji (pomiędzy Szkołą a Orlikiem) – rodzice dzieci klas III.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za Wasze modlitwy, a przede wszystkim za świadectwo wiary.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.