OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.05.2024 r.

 • Dzisiaj jest uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Dzisiaj na boisku sportowym Staw Polanka odbędą się mecze charytatywne jako pomoc w leczeniu dla 7-letniego Frania z Głogoczowa, u którego wykryto złośliwy nowotwór układu nerwowego. 13.30 – Juniorzy Staw Polanka – Raba Dobczyce; 17.00 – Seniorzy Staw Polanka – Borzęta.
 • Nabożeństwa Majowe: dzisiaj o 15.30; w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej; w piątek o 17.45; w sobotę o godz. 19.00 przy krzyżu na skrzyżowaniu przy drodze do Zawady.
 • W środę o godz. 17.30 będzie Różaniec, a o 18.00 Msza św. o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które polecamy Najświętszemu Sercu Jezusa przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca NMP i Przeczystego Serca Św. Józefa zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
 • W czwartek 16 maja 2024 r po Mszy św. wieczornej i Nabożeństwie Majowym uczcimy relikwie św. Andrzeja Boboli, modląc się w sposób szczególny w intencji naszej Ojczyzny.
 • Spotkanie Rady Parafialnej będzie w czwartek 16 maja 2024 r., o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.55. W tym czasie także możliwość spowiedzi.
 • W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
 • W niedzielę za tydzień dzieci klas III z naszej Parafii, na Mszy św., o godz. 11.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin, aby wzrastały w atmosferze miłości do Boga i ludzi.
 • Bardzo proszę aby wszyscy, którzy nie są związani z uroczystością I Komunii św. w przyszłą niedzielę przyszli na inną Msze św.: 7.30, 9.00, 16.00.
 • Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin będzie w sobotę, o godz. 9.00. Spowiedź rozpocznie się krótkim nabożeństwem pokutnym.
 • Osoby, które chcą wybrać się autokarem na święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Marka Hołuja do Katedry na Wawelu w sobotę 25 maja 2024 roku proszę o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli 19 maja. Msza św. Prymicyjna będzie w niedzielę 26 maja, o godz. 10.30.
 • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kapliczki naszej parafii”. Szczegóły na plakatach.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Stoczku Klasztornym, Głotowie, Świętej Lipce, Skarżysku-Kamiennej oraz na Grunwald – Pole Bitwy – 12, 13 i 14.08.2024 (poniedziałek, wtorek, środa). Zapisy w kancelarii do 20 maja.
 • Krąg Biblijny będzie w poniedziałek 27 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Będziemy kontynuować czytanie i rozważanie Księgi Wyjścia.
 • Za tydzień będzie trzecia Niedziela miesiąca składka w całości przeznaczona jest na rozbudowę naszego kościoła, którą planujemy rozpocząć początkiem czerwca. Dlatego od poniedziałku 27 maja do środy 29 maja rozpoczniemy rozbiórkę daszków z przodu kościoła, jaskółki nad organami i kostki przed kościołem. Bardzo proszę wszystkich chętnych o pomoc w tych przygotowaniach. Proszę zgłaszać się w zakrystii, abyśmy mogli zaplanować te pracę.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za Wasze modlitwy, za świadectwo wiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.