OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.05.2024 r.

• Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj: dla mężczyzn o 14.00, dla kobiet o 14.45.
  • Nabożeństwa Majowe: dzisiaj o 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30; w sobotę o godz. 19.00 przy kapliczce Jezusa Miłosiernego, obok domu p. Święch, Polanka 275. Zachęcam wszystkich do codziennego śpiewania, albo odmawiania Litanii Loretańskiej.
  • Zapraszam na Krąg Biblijny w poniedziałek 6 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym. Będziemy kontynuować czytanie i rozważanie Księgi Wyjścia.
  • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 16.00 do 17.55. O 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00 Msza św. będą w intencji Zmarłych poleconych Bogu w Wypominkach.
  • Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę 12 maja. Procesja wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce Mszą św. przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci o godz. 10.00.
  • Spotkanie Rady Parafialnej będzie w czwartek 16 maja 2024 r., o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • W niedzielę 19 maja w naszej parafii będzie I Komunia św. na Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo proszę aby wszyscy, którzy nie są rodziną, czy gośćmi wybrali się na inną godzinę. Dlatego w niedzielę 19 maja będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  • Osoby, które chcą wybrać się autokarem na święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Marka Hołuja do Katedry na Wawelu w sobotę 25 maja 2024 roku proszę o zapisywanie się w zakrystii. Przejazd autokarem zostanie pokryty ze środków zebranych na prymicje.
  • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kapliczki naszej parafii”. Szczegóły na plakatach.
  • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Stoczku Klasztornym, Głotowie, Świętej Lipce, Skarżysku-Kamiennej oraz na Grunwald – Pole Bitwy – 12, 13 i 14.08.2024 (poniedziałek, wtorek, środa). Wyjazd 12 sierpnia o 4.00, powrót 14 sierpnia w późnych godzina wieczornych, koszt – 550 zł (w cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania oraz bilet do Muzeum Grunwald) Zapisy w kancelarii do 20 maja.
  • W trzecią niedzielę kwietnia na rozbudowę naszego kościoła zebraliśmy 6870 zł. W zeszłą niedzielę na potrzeby zorganizowania prymicji parafialnych zebraliśmy 9888 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za Wasze modlitwy, a przede wszystkim za świadectwo wiary.
  • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi.