OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.04.2024 r.

 • Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą przez cały maj w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.30, a w niedzielę i 3 maja o 15.30. We wszystkie soboty maja będziemy gromadzić się na Nabożeństwa Majowe o godz. 19.00 przy kapliczkach:
 • 4 maja – przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanej, obok domu p. Wróblewskich, Polanka 24;
 • 11 maja – przy kapliczce Jezusa Miłosiernego, obok domu p. Święch, Polanka 275;
 • 18 maja – przy krzyżu na skrzyżowaniu, przy drodze do Zawady;
 • 25 maja – przy kapliczce Najświętszego Serca Pana Jezusa obok domu p. Szlachetków, Polanka 4.
 • W środę, 1 maja po Mszy św. o 18.0 Nabożeństwo Majowe połączone będzie z Nabożeństwem do Przeczystego Serca św. Józefa.
 • W czwartek, piątek i sobotę będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie także będzie możliwość spowiedzi. W czwartek i sobotę adoracja będzie od 16.00 do 18.00, w piątek od 14.00 do 16.00 (szczegółowy plan na plakatach)
 • W czwartek o 17.30 zapraszam na różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci.
 • W piątek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W piątek 3 maja o 7.30 będzie Msza św. o Boże błogosławieństwo, opiekę Królowej Polski i św. Floriana dla Druhen i Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance.
 • W piątek 3 maja o 15.30 Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie połączone z Nabożeństwem Majowym.
 • W sobotę od godz. 9.00 możliwość odwiedzin chorych. Proszę zapisywać chorych na listę w zakrystii.
 • W sobotę o 17.00 odprawimy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw odmówimy jedną część Różańca, a potem będzie 15-minutowa Medytacja.
 • W sobotę, 4 maja o 19.00 Nabożeństwo Majowe odbędzie się przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanej obok domu p. Wróblewskich – Polanka 24;
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych – dla mężczyzn o 14.00 dla kobiet o 14.45.
 • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym konkursie parafialnym pt. „Kapliczki naszej parafii”. Szczegóły na plakatach.
 • Osoby, które chcą uczestniczyć w uroczystości beatyfikacji ks. Mariana Rapacza – 15 czerwca 2024 r. w Łagiewnikach proszę by się zgłosiły do kancelarii parafialnej lub zakrystii – potrzebne będą karty wstępu.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową. do Sanktuariów: Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie – Godowie oraz Bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Wyjazd w sobotę 29 czerwca o 5.00, powrót w godzinach wieczornych, koszt – 70 zł. Zapisy w kancelarii.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Niepokalanowie, Gietrzwałdzie, Stoczku Klasztornym, Głotowie, Świętej Lipce, Skarżysku-Kamiennej oraz na Grunwald – Pole Bitwy – 12, 13 i 14.08.2024 (poniedziałek, wtorek, środa). Wyjazd 12 sierpnia o 4.00, powrót 14 sierpnia w późnych godzina wieczornych, koszt – 550 zł (w cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania oraz bilet do Muzeum Grunwald) Zapisy w kancelarii do 20 maja.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Matka Najświętsza prowadzi Was prostą drogą do Jezusa.