OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.03.2024 r.

 • Dzisiaj Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Droga Krzyżowa dzisiaj o 11.20, Gorzkie Żale o 15.00.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 rozdanie nagród w konkursie plastycznym – „Droga Krzyżowa”. Oddanych zostało 11 prac – wystawione są przed ołtarzem. Bóg zapłać za trud i zaangażowanie.
 • Bardzo dziękuję za udział w rekolekcjach parafialnych. Relikwie bł. Carlo Acutisa, podobnie jak relikwie św. Andrzeja Boboli są wystawione w głównym ołtarzu. Dziękuję rodzinie, która ufundowała relikwiarz na relikwie Carla. Dziękuję za wykonanie mosiężnych półek na relikwie.
 • Bardzo dziękuję wszystkim za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami Polanki. Szczególnie dziękuję Straży Pożarnej z Polanki, tym którzy przygotowali stacje, nieśli krzyż, pochodnie, nagłośnienie.
 • Bardzo dziękuję wszystkich, którzy podzielili się produktami spożywczymi z potrzebującymi i samotnymi. Dziękuję właścicielom wszystkich sklepów w Polance za umożliwienie zbiórki żywności. Dziękuję paniom z Zespołu Charytatywnego, za zrobienie i dostarczenie paczek świątecznych. Zrobiono i dostarczono 28 paczek. W imieniu całej parafii przesłaliśmy życzenia także małżonką, którzy są razem już ponad 50 lat, osobom powyżej 80 roku życia i osobom, którzy mieszkają samotnie.
 • Krąg Biblijny będzie w poniedziałek 25 marca, o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nadal będziemy czytać i rozważać Księgę Wyjścia.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka poczętego w tym roku ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy zostały przeniesione na poniedziałek 8 kwietnia.
 • Parafialna Świetlica im. bł. Carlo Acutisa dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w tym tygodniu czynna będzie tylko w poniedziałek i środę od 15.00 do 17.00. Od środy przyszłego tygodnia świetlica czynna będzie od 16.00 do 18.00.
 • Od Wielkiego Czwartku aż do końca września Msze św. wieczorne w dni powszednie, w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.
 • Plan Liturgii Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii, a także w folderach z ogłoszeniami.
 • Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej. W środę, czwartek, piątek i sobotę – kancelaria będzie nieczynna. Oczywiście w sprawach pilnych zawsze można podejść indywidualnie.
 • W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły. POST ŚCISŁY – tylko 3 posiłki w ciągu dnia (jeden do syta); obowiązuje wszystkich od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych; obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje również w każdy piątek przez cały rok.
 • Procesja Rezurekcyjna będzie w niedzielę rano o godz. 6.00. Śpiewając pieśni wielkanocne trzy razy obejdziemy kościół dziękując Bogu za cud Zmartwychwstania. Po procesji będzie Msza święta. Kolejne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania, o godz. 9.00, 10.30, 16.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o 7.30, 9.00, 10.30, 16.00.
 • W zeszłą niedzielę podczas składki na rozbudowę zebrano 7130 zł. Bóg zapłać.
 • Życzę wszystkich dobrego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.