OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.03.2024 r.

 • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka w całości przeznaczona będzie na rozbudowę naszego kościoła.
 • Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji jest na stronie internetowej, w gablocie i w broszurach z ogłoszeniami. Proszę wszystkich o modlitwę do Ducha Świętego w intencji wszystkich parafian.
 • Spowiedź podczas rekolekcji: we wtorek od 14.30 do 16.00 – będą dodatkowo spowiadali ks. Piotr oraz ks. Czesław.
 • Odwiedziny chorych będą w środę 20 marca od godz. 9.00. Bardzo proszę zapisywać chorych na listę w zakrystii. W środę na Mszy św. o 17.00 będzie udzielony sakrament chorych.
 • W środę na wszystkich Mszach św. będzie składka na pokrycie kosztów sprowadzenia relikwii bł. Carlo Acutisa.
 • W środę o godz. 16.30 Różaniec, a o 17.00 Msza św. – o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które mamy w sercu zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
 • We wszystkich trzech sklepach w Polance, a także w kościele do piątku 22 marca (tj. piątek przed Niedzielą Palmową) są wystawione kosze na żywność dla osób potrzebujących i samotnych. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej.
 • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.00. W tym czasie także możliwość spowiedzi do 16.40.
 • W piątek na zakończenie adoracji, o 17.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o pokój w sercach i na świecie.
 • W najbliższy piątek, 22 marca o godz. 17.40 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Polanki. Początek Drogi Krzyżowej będzie przy kościele. Najpierw pójdziemy w stronę Myślenic, potem skręcimy w trzecią przecznicę w lewo dochodząc do drogi powiatowej Myślenice – Zawada. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie na rogu ulic przy krzyżu.
 • Dzisiaj ostatni dzień oddawania prac w konkursie plastycznym – „Droga Krzyżowa”. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród będzie w niedzielę, 24 marca 2024 roku, po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele.
 • W sobotę 16 marca 2024 rozpoczęliśmy Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski. Nowenna będzie trwała do 24 marca 2024 roku. Aby włączyć się do Nowenny wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny. Episkopat Polski zaprasza do Nowenny po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20. Nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. W naszym kościele Nowenna będzie odmawiana po każdej Mszy św. Intencje na każdy dzień podane są w folderach z ogłoszeniami.
 • Parafialna Świetlica im. bł. Carlo Acutisa dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w tym tygodniu czynna będzie tylko w piątek od 15.00 do 17.00. W poniedziałek i środę zamiast świetlicy zapraszamy dzieci na rekolekcje.
 • Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę, 20 marca o godzinie 19.30 w salce domu parafialnego.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 • Od Wielkiego Czwartku aż do końca września Msze św. wieczorne w dni powszednie, w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.