OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.03.2024 r.

 • Droga Krzyżowa będzie dzisiaj o 11.20, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
 • Dzisiaj o 17.00 w salce domu parafialnego będą warsztaty z cyberbezpieczeństwa. Warsztaty poprowadzi Arkadiusz Woźnica – omówi popularne zagrożenia czyhające w sieci i skuteczne, a zarazem proste sposoby zabezpieczenia się przed nimi. Wstęp wolny.
 • Zapraszam na Krąg Biblijny w poniedziałki 11 i 25 marca, o godz. 18.00 w domu parafialnym. Czytamy Księgę Wyjścia.
 • Od jutra do piątku 22 marca (tj. piątek przed Niedzielą Palmową) we wszystkich trzech sklepach w Polance, a także w kościele będą wystawione kosze na żywność dla osób potrzebujących i samotnych. Pamiętajmy o jałmużnie wielkopostnej.
 • Parafialna Świetlica im. bł. Carlo Acutisa dla dzieci i młodzieży z naszej parafii czynna jest w poniedziałki, środy i piątki do końca marca od 15.00 do 17.00, a od kwietnia od 16.00 do 18.00.
 • Jeszcze tylko dzisiaj można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Szczyrku i Rychwałdzie. Wyjazd w sobotę 16 marca 2024 r., o godz. 6.00 sprzed kościoła; powrót: ok. 17.00; koszt: 50 zł, zapisy: w zakrystii lub kancelarii.
 • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym – „Droga Krzyżowa”. W konkursie wezmą udział wszyscy, którzy wykonają formę przestrzenną jednej z czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Termin oddawania prac – 17.03.2024 r.
 • W sobotę 16 marca 2024 rozpocznie się Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski. Nowenna będzie trwała do 24 marca 2024 roku. Aby włączyć się do Nowenny wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny. Episkopat Polski zaprasza do Nowenny po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20. Nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. W naszym kościele Nowenna będzie odmawiana po każdej Mszy św. Intencje na każdy dzień podane są w folderach z ogłoszeniami.
 • W sobotę 16 marca o 17.00 rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje Parafialne z bł. Carlo Acutisem. W niedzielę 17 marca na Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa do naszego kościoła. Plan rekolekcji jest w folderach z ogłoszeniami, w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka w całości przeznaczona będzie na rozbudowę naszego kościoła. Jednocześnie pragnę wszystkich poinformować, że otrzymaliśmy już wszystkie niezbędne pozwolenia z instytucji świeckich i kościelnych na rozpoczęcie rozbudowy.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.