OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.02.2024 r.

 • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka w całości przeznaczona będzie na rozbudowę naszego kościoła.
 • Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Lourdes (11-15 kwietnia 2024 r.) będzie dzisiaj o godz. 16.45 w salce domu parafialnego. Na spotkanie należy przynieść czytelnie wypełnioną kartę – UMOWA ZGŁOSZENIE (rozdawaną przy zapisach).
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w niedziele Wielkiego Postu będą o 11.20, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
 • W środę o godz. 16.30 Różaniec, a o 17.00 Msza św. – o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które mamy w sercu zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
 • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.55. W tym czasie możliwość spowiedzi.
 • W piątek Droga Krzyżowa będzie o 17.30.
 • W sobotę po Mszy św. będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje, które można zapisywać na kartce i wrzucać do skrzynki obok drzwi przy wejściu do kościoła.
 • Na parapecie okiennym przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki wielkanocne. Dobrowolne ofiary za baranki proszę wrzucać do skarbonki z napisem „Caritas”. Ofiary te zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym.
 • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym – „Droga Krzyżowa”. W konkursie wezmą udział wszyscy, którzy wykonają formę przestrzenną jednej z czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Termin oddawania prac – 17.03.2024 r.
 • Od 26 lutego, czyli od poniedziałku po feriach w salce domu parafialnego rozpocznie swoją działalność Parafialna Świetlica im. św. Carlo Acutisa dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Szczegóły dostępne w Regulaminie Świetlicy.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Szczyrku i Rychwałdzie. Wyjazd w sobotę 16 marca 2024 r., o godz. 6.00 sprzed kościoła; powrót: ok. 17.00; koszt: 50 zł, zapisy: w zakrystii lub kancelarii.
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Polance informuje, że w dniach od 19 lutego do 15 marca 2024 r. – od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00 będą odbędą się zapisy do klasy I. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej szkoły, na facebooku oraz w sekretariacie szkoły. Karty zapisy znajdują się stronie szkoły lub można je pobrać w sekretariacie szkoły.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.