OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.02.2023 r.

 • Dzisiaj ostatni dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Adoracja po każdej Mszy św. Zakończenie Adoracji o godz. 18.00.
 • W najbliższą środę Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, a tym samym okres Komunii Świętej Wielkanocnej, który potrwa do 26 maja. Jest to wypełnienie trzeciego przykazania kościelnego, które brzmi: Przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć.
 • W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu obowiązują: POST ŚCISŁY – tylko 3 posiłki w ciągu dnia (jeden do syta); obowiązuje wszystkich od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych; obowiązuje wszystkich od 14. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje również w każdy piątek przez cały rok.
 • Od środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu będą kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 • Drogi Krzyżowe w tym roku będą w piątki po Mszy św. wieczornej, a więc o 17.30, oraz w niedziele o 11.20. Wyjątkiem będą trzecie piątki miesiąca – 16 lutego i 15 marca w te dwa piątki Droga Krzyżowa będzie przed Mszą św., o 16.00. w trzecie piątki po Mszy św. o 17.00 jest Uwielbienie.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00.
 • Za odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą od niedzieli 17 do środy 20 marca br. Będą to Rekolekcje Multimedialne z bł. Carlo Acutisem.
 • W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.25. W tym czasie możliwość spowiedzi.
 • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 16.30.
 • W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
 • Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Szczyrku i Rychwałdzie. Wyjazd w sobotę 16 marca 2024 r., o godz. 6.00 sprzed kościoła; powrót: ok. 17.00; koszt: 50 zł, zapisy: w zakrystii lub kancelarii
 • Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Lourdes (11-15 kwietnia 2024 r.) będzie w niedzielę 18 lutego 2024 o godz. 16.45 w salce domu parafialnego. Na spotkanie należy przynieść czytelnie wypełnioną kartę – UMOWA ZGŁOSZENIE (rozdawaną przy zapisach).
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka w całości przeznaczona będzie na rozbudowę naszego kościoła.
 • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym – „Droga Krzyżowa”. W konkursie wezmą udział wszyscy, którzy wykonają formę przestrzenną jednej z czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Termin oddawania prac – 17.03.2024 r.
 • Od 26 lutego, czyli od poniedziałku po feriach w salce domu parafialnego rozpocznie swoją działalność Parafialna Świetlica im. św. Carlo Acutisa dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Szczegóły dostępne w Regulaminie Świetlicy.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.