OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.12.2023 r.

• Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka w całości przeznaczona będzie na rozbudowę naszego kościoła.
  • Dzisiaj druhny i druhowie z OSP Polanka odwiedzą mieszkańców Polanki z życzeniami świątecznymi i kalendarzami na rok 2024. Strażacy dziękują za wsparcie.
  • Od poniedziałku 18 grudnia do soboty 23 grudnia będzie spowiedź adwentowa. Plan spowiedzi wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. W poniedziałek od 15.00 do 16.30 będą dodatkowo spowiadali ks. Piotr i ks. Czesław.
  • W poniedziałek, 18 grudnia, o godz. 18.00 zapraszam wszystkich na Krąg Biblijny do domu parafialnego.
  • W środę, o godz. 16.30 będzie Różaniec, a o 17.00 Msza św. o trwałość małżeństw i świętość rodzin, a także we wszystkich intencjach, które mamy w sercu zapalając świece przy świecznikach wotywnych.
  • W piątek od 9.00 będzie możliwość odwiedzin chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą przed świętami Bożego Narodzenia. Proszę zapisywać chorych na listę w zakrystii.
  • W piątek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.00. Na zakończenie adoracji, o godz. 16.45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o pokój w sercach.
  • W sobotę 23 grudnia po Mszy św. o 17.00 będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje, zapisane na kartkach i wrzucone do skrzynki, która stoi przy filarze pod chórem.
  • W niedzielę 24 grudnia będzie zmieniony porządek Mszy św.: 7.30, 9.00, 10.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00.
  • W niedzielę wieczorem wszyscy zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pamiętajmy o tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, czytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamaniu opłatkiem i wspólnym kolędowaniu.
  • Zapraszam wszystkich na Mszę św. Pasterkę – o północy z 24 na 25 grudnia.
  • W Boże Narodzenie, drugi dzień świąt, w niedzielę 31 grudnia oraz Nowy Rok będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  • Bardzo dziękuję wszystkich, którzy podzielili się produktami spożywczymi z potrzebującymi i samotnymi. Dziękuję właścicielom wszystkich trzech sklepów w Polance za umożliwienie zbiórki żywności. Dziękuję paniom z Zespołu Charytatywnego, za zrobienie i dostarczenie paczek świątecznych. Zrobiono i dostarczono 27 paczek.
  • Jeżeli ktoś jeszcze nie ma opłatków, to proszę podejść do pana organisty po zakończeniu Mszy św.
  • Po świętach rozpocznie się wizyta duszpasterska. Kolęda każdego dnia rozpocznie się o godz. 9.00. Plan Kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  • Zarząd LKS STAW Polanka dziękuje wszystkim za wsparcie udzielone podczas roznoszenia kalendarzy w zeszłą niedzielę.