OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.10.2023 r.

  • Bardzo dziękuję wszystkich, którzy włączyli się w modlitwę Nieustanny Różaniec. Dziękuję za obecność i za gorliwą modlitwę. W piękny sposób przeciwstawiliśmy się złu, które nas atakuje z każdej strony.
  • OSP Polanka dziękują wszystkim, którzy oddali głos na projekt z Budżetu Obywatelskiego 2023. Na projekt OSP Polanka zagłosowało 224 osoby. Dzięki temu projekt zostanie zrealizowany.
  • Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele są odprawiane: w dni powszednie o 16.30, a w niedzielę o 15.30. Przypominam, że dzieci za każdy odmówiony różaniec otrzymują obrazki, które wklejają do książeczek „Żywe kamienie”.
  • W środę 11 października o 16.30 będzie różaniec prowadzony przez dzieci i nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który wypada w sobotę. O godz. 18.15 w strażnicy OSP odbędzie się uroczysty Dzień Patrona Janusza Korczaka oraz 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dyrekcja, Nauczyciele, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej w Polance zapraszają mieszkańców Polanki na te uroczystości. Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły życzymy tego, co najpiękniejsze. Niech Bóg błogosławi.
  • W piątek Adoracja od 15.00 do 17.00. O 16.30 Różaniec, a o 17.00 Msza św. za zmarłych poleconych Bogu w Wypominkach.
  • W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to pomoc dla rodzin potrzebujących, które nie mają za co kształcić swoich dzieci.
  • Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym – „Tajemnice różańcowe”. Praca konkursowa – to praca plastyczna (obraz) przedstawiająca jedną z 20 tajemnic różańcowych. Termin oddawania prac – 22 X 2023 r. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku podejmujemy modlitwę za zmarłych. Wypominki listopadowe i roczne można składać w zakrystii i kancelarii. W każdy piątek listopada o 16.45 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia, a w każdą niedzielę listopada o 15.30 Różaniec za zmarłych poleconych Bogu w Wypominkach. Wypominki roczne czytane będą w każdą niedziele o 10.15, a w każdy drugi piątek miesiąca będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. za tych zmarłych.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.