OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.09.2023 r.

 • Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Polance przeprowadzają zbiórkę do puszek na stypendia dla uczniów zdolnych pochodzących z mniej zamożnych rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.
 • Dzisiaj o 15.30 odśpiewamy Koronkę Uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów, a po niej będzie Nabożeństwo ku czci św. Jana Chrzciciela. Podczas nabożeństwa polecimy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona intencje, które można zapisywać na kartce i wrzucać do skrzynki przy wejściu do kościoła.
 • Spotkanie Kręgu Biblijne będzie w poniedziałek 25 września o godz. 19.00. Czytamy Księgę Rodzaju. Zapraszam wszystkich chętnych.
 • W piątek Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. w naszym kościele będą o 7.00 i 18.00.
 • W piątek adoracja od 16.00 do 18.00. Podczas adoracji jest możliwość spowiedzi. O 17.45 na zakończenie adoracji będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, jako przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
 • W sobotę 30 września II Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Myślenickiej. O godz. 13.00 w kaplicy Matki Bożej Myślenickiej odprawimy Msze św. i oddamy się w Jej opiekę. Kto może i czuje się na siłach pójdzie pieszo, kto nie da rady niech dojedzie sobie samochodem, albo autobusem. Pielgrzymka piesza wyjdzie sprzed kościoła w Polance o godz. 11.30.
 • W przyszłą niedzielę – 1 października na Mszy św. o godz. 10.30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci z klasy III, po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami w kościele.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych – dla mężczyzn o godz. 14.00; dla kobiet o godz. 14.45.
 • Od 1 października do 31 marca Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.
 • Wraz ze zmianą godziny Mszy św. wieczornej przesuwa się także godzina urzędowania kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 • Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie będą o 16.30, a w niedzielę o 15.30. Zapraszam Grupy Parafialne to prowadzenia Nabożeństw Różańcowych. W zakrystii jest lista, na którą można się zapisać.
 • Z tego względu we wtorki i czwartki przez cały październik będą dodatkowe Msze św. o godz. 17.00.
 • W sobotę 7 października chcemy otoczyć modlitwą różańcową nasze rodziny i całą naszą parafię. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i przez cały dzień do godz. 21.00 rodziny i osoby indywidualne będą odmawiały Różaniec. W zakrystii jest lista na którą można się zapisywać na konkretną godzinę, by odmówić jedną część różańca. Jest to nasza odpowiedź na wielkie zło, które próbuje odebrać nam godność dzieci Bożych.
 • W zeszłą niedzielę na rozbudowę naszego kościoła zebraliśmy 5830 zł. Bóg zapłać.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.