OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.09.2023 r.

 • Dzisiaj w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej poniosła śmierć męczeńską.
 • Dzisiaj o 15.30 przed Najświętszym Sakramentem zaśpiewamy Koronkę Uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów.
 • W piątek adoracja od 16.00 do 18.00. O 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, jako przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
 • Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w naszej parafialnej Scholi. Spotkania są w każdą niedzielę, o godz. 9.30 w salce – wejście z tyłu domu parafialnego.
 • Zapraszam na pierwsze spotkanie wszystkich chłopców od klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów na ministrantów będzie dzisiaj o godz. 11.20 w kościele.
 • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do salki w domu parafialnego na spotkania formacyjno-zabawowe z bł. Carlo Acutisem. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich dzieci będzie w czwartek – 14 września, o godz. 16.00.
 • Spotkanie organizacyjne o przygotowaniu do sakramentu bierzmowania będzie w najbliższy piątek – 15 września: dla młodzieży klas VII – 15.00, a klas VIII – 16.00 w salce domu parafialnego. Jeżeli są osoby starsze, a chcą indywidualnie przygotować się do bierzmowania, to proszę zgłosić się w kancelarii parafialnej.
 • Za tydzień będzie trzecia niedziela w miesiącu. Składka w całości przeznaczona zostanie na rozbudowę naszego kościoła.
 • W tym roku Uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym będą w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Najbliższe będzie wyjątkowo w czwarty piątek – 22 września.
 • Już dzisiaj zapraszam wszystkich na pielgrzymkę do Sanktuarium Pani Myślenickiej. W sobotę 30 września, o godz. 13.00 odprawimy Msze św. w kaplicy Matki Bożej Myślenickiej i ofiarujemy się pod Jej opiekę. Kto może i czuje się na siłach pójdzie pieszo, kto nie da rady dojedzie sobie samochodem, albo autobusem. Pielgrzymka piesza wyjdzie sprzed kościoła w Polance o godz. 11.30.
 • W imieniu KS STAW POLANKA składam serdeczne podziękowania za złożone ofiary do puszek na rozbudowę trybun. Bóg zapłać.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za Wasze modlitwy i za Waszą obecność. Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.