OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.01.2023 r.

 • W poniedziałek 30 stycznia, o godz. 18.00 będzie spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie to będzie zamiast pierwszego poniedziałku w lutym. Zapraszam wszystkich chętnych.
 • W środę 1 lutego Uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Najpierw o 16.45 będzie Nabożeństwo ku czci Najczystszego Serca św. Józefa. O 17.00 będzie Msza św. z kazaniem. Po Mszy ok. 17.40 rozpocznie się uwielbienie, które zakończy się indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
 • W czwartek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – w naszej polskiej tradycji także Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele: 7.30, 10.30 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez te trzy dni od 15.00 do 17.00. W tym czasie możliwość spowiedzi. W pozostałe dni spowiedź 30 minut przed każdą Mszą św.
 • W czwartek o 16.30 będzie Różaniec Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 • W piątek na zakończenie Adoracji o 16.45 będzie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W piątek wspomnienie św. Błażeja – patrona osób, które muszą dbać o swoje gardło i struny głosowe. Na Mszach o 7.00 i 17.00 poświęcenie jabłek oraz specjalne błogosławieństwo świecami gardła i języka.
 • W sobotę od godz. 9.00 możliwość odwiedzin chorych. Proszę zapisywać chorych na listę w zakrystii.
 • W sobotę o 16.00 będzie Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw odmówimy jedna część Różańca, a potem będzie 15-minutowa Medytacja.
 • W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Agaty. Na każdej Mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli, które mają chronić nas w razie klęsk żywiołowych – zwłaszcza pożarów i burz.
 • Woda święcona jest cały czas dostępna przy wejściu na chór. Korzystajmy często z wody święconej: żegnając się nią, kropiąc dom i obejście domu.
 • Od niedzieli 5 lutego będzie Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Nabożeństwo to ma charakter pokutny i ekspiacyjny. Jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy nasze i całego świata. Przez 3 kolejne niedziele Najświętszy Sakrament będzie wystawiony po każdej Mszy św. do rozpoczęcia następnej, aż do godz. 18.00.
 • W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: 14.00 – Mężczyźni; 14.45 – Kobiety.
 • Poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie w niedzielę 19 lutego na Mszy św. o godz. 10.30.
 • Bóg zapłać za wszystkie ofiary i świadectwo Waszej wiary.
 • Życzę dobrego tygodnia. Niech Bóg wszystkim błogosławi.